Marcin Machyński

Radca prawny

Partner

Specjalizacja wiodąca

  • Obsługa przedsiębiorstw

Specjalizacje dodatkowe

  • Obsługa spółek zagranicznych
  • Podział majątku wspólnego
  • Prawo cywilne
Marcin Machyński

Specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym (w tym prawie Spółek), podatkowym, pracy, administracyjnym oraz przewozowym, a także postępowaniu cywilnym i administracyjnym. Ekspert w dziedzinie spraw o podział majątku wspólnego oraz o dział spadku. Posiada duże doświadczeniem w reprezentowaniu Klientów w skomplikowanych postępowaniach sądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych.

Cały czas doskonali swoje umiejętności zawodowe, co zapewnia Klientom uzyskanie profesjonalnej pomocy w codziennej działalności przy zaangażowaniu ponad dziesięcioletniego doświadczenia i rozległej wiedzy prawniczej.

Działając w ramach współpracy z podmiotami gospodarczymi zdobył doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji przedsięwzięć i projektów o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, a także zyskał cenną wiedzę o działalności gospodarczej w Polsce i Europie.

Doświadczenie zdobywał w renomowanych Kancelariach w Szczecinie i Poznaniu, gdzie zajmował się sprawami indywidualnymi, obsługą prawną podmiotów gospodarczych z Polski i Europy oraz zarządzał zespołem prawników, prowadząc sprawy z zakresu prawa cywilnego, handlowego, podatkowego oraz prawa pracy, a także umów.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego – kierunek Prawo. Studiował również na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego – kierunek Zarządzanie i Marketing – specjalność Zarządzanie Finansami w Podmiotach Gospodarczych. Odbył również szereg szkoleń m.in. w zakresie organizacji projektów, zarządzania, planowania strategicznego, rozwiązywania konfliktów oraz skutecznego zarządzania zespołem.

Tematem jego pracy magisterskiej był „Zarząd i organy nadzoru w Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością”. Uzupełnienie i poszerzenie wiedzy zdobytej na studiach stanowiły Kurs – Modułowe nauczanie księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oraz Podyplomowe Studium skarbowości i podatków na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (praca dyplomowa nt. Odpowiedzialność osób trzecich za zobowiązania podatkowe w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej). W listopadzie 2009 r. ukończył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu z oceną bardzo dobrą aplikację radcowską.

W wolnych chwilach gra szachy, poznaje nowe technologie, a także smakuje wina i kuchnię śródziemnomorską.

Biegle posługuje się językiem angielskim.